`

Rekolekcje kapłańskie: 20 - 23 sierpnia 2017 r.

Aktualności

Rekolekcje kapłańskie 17 - 20 XI 2019 r.

 

REKOLEKCJI KAPŁAŃSKIE DIECEZJI SIEDLECKIEJ

17 - 20 LISTOPADA 2019 ROKU

 

Zgodnie z nakazem Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 276 § 2 p. 4) i II Synodu Diecezji Siedleckiej (statut 110), wszyscy kapłani są zobowiązani do odprawienia corocznych rekolekcji kapłańskich, co drugi rok mają zaś w nich uczestniczyć w Diecezjalnym Centrum Formacji Kapłańskiej. Udział w rekolekcjach specjalistycznych nie zwalnia księży z tego obowiązku.

W dniach od 17 listopada do 20 listopada 2019 r. odbędą się w Diecezjalnym Centrum Formacji Kapłańskiej przy Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu rekolekcje kapłańskie, które przeprowadzi O. dr Tomasz Zamorski OP z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi.

 

https://dominikanie.pl/autor/tomasz-zamorski-op/

 

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 17 listopada o godz. 20.00, a zakończą obiadem w środę 20 listopada. Będą miały charakter zamknięty, dlatego proszę Czcigodnych Księży o takie zaplanowanie zajęć w parafii, by nie wyjeżdżać do parafii w czasie trwania ćwiczeń rekolekcyjnych.


 

Do udziału w tych rekolekcjach zobowiązani są następujący Księża:

 

  1. Ks. Andrzejuk Marek
  2. Ks. Cholewa Grzegorz
  3. Ks. Danieluk Krzysztof
  4. Ks. Danieluk Tadeusz
  5. Ks. Domański Artur
  6. Ks. Filipiuk Bogusław
  7. Ks. Garwoliński Krzysztof
  8. Ks. Hackiewicz Wojciech
  9. Ks. Haraszczuk Adam
  10. Ks. Hawryluk Zbigniew
  11. Ks. Jarmoch Edward
  12. Ks. Jastrzębski Stanisław
  13. Ks. Juszczyński Adam
  14. Ks. Kisieliński Jarosław
  15. Ks. Koc Grzegorz
  16. Ks. Kozieł Ryszard
  17. Ks. Kozioł Bogdan
  18. Ks. Kozłowicz Grzegorz
  19. Ks. Krupa Henryk
  20. Ks. Krupski Mirosław
  21. Ks. Kujda Dariusz
  22. Ks. Kulik Stanisław
  23. Ks. Matejuk Zdzisław
  24. Ks. Matusik Marek
  25. Ks. Mazurkiewicz Kamil
  26. Ks. Mączka Robert
  27. Ks. Momont Kazimierz
  28. Ks. Moreń Sławomir
  29. Ks. Mróz Waldemar
  30. Ks. Nikoniuk Józef
  31. Ks. Nikoniuk Zbigniew
  32. Ks. Olędzki Tadeusz
  33. Ks. Orłowski Jan
  34. Ks. Paszkiewicz Paweł
  35. Ks. Pawlak Tomasz
  36. Ks. Polak Andrzej
  37. Ks. Prokopiak Andrzej
  38. Ks. Przychodzeń Jerzy
  39. Ks. Rozmysł Zbigniew
  40. Ks. Sochal Andrzej
  41. Ks. Świderski Przemysław
  42. Ks. Tomaszewski Paweł
  43. Ks. Tomczak Andrzej
  44. Ks. Truba Roman
  45. Ks. Wisio Andrzej
  46. Ks. Wojciechowski Daniel
  47. Ks. Wolanin Andrzej

 

Proszę wyznaczonych Księży o potwierdzenie udziału w rekolekcjach lub, że nie będą mogli z różnych przyczyn w nich uczestniczyć, w terminie nieprzekraczalnym do dnia 10 listopada 2019 r. u diecezjalnego ojca duchownego Ks. kan. Krzysztofa Skwierczyńskiego pod nr tel. 502 545 805.

Gdyby któryś z Księży nie otrzymał zaproszenia, a chciałby wziąć udział w tej turze rekolekcji, szczególnie z grona Księży Emerytów lub Rencistów, to proszę również o zgłoszenie swojego udziału u Ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego.

 

Bardzo proszę o zabranie ze sobą brewiarza i alby.

 

PLAN REKOLEKCJI:

 

Niedziela 17 XI 2019 r.

20.00  - Zakwaterowanie/kolacja  

20.20   - Hymn Veni Creator

- Konferencja wprowadzająca I

- Kompleta

 

Poniedziałek 18 XI 2019 r.

 7.40 – medytacja (indywidualnie)

 8:00 - Jutrznia

 8.15 – Śniadanie i kawa

 9.30Modlitwa w ciągu dnia

– Konferencja II

11.30Eucharystia

12.30 – Obiad

15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia

– Konferencja III

17.00Nieszpory

– Konferencja IV

18.00 – Kolacja

18:45 Adoracja eucharystyczna

19:30 – spotkanie z Ks. Biskupem Ordynariuszem Kazimierzem Gurdą

 

Wtorek 19 XI 2019 r.

 7.40  - medytacja (indywidualnie)

 8.00Jutrznia

 8.15  – Śniadanie i kawa

 9.30  – Droga Krzyżowa lub Nabożeństwo Pokutne

Spowiedź indywidualna

11.30 –  Modlitwa w ciągu dnia

– Konferencja V

12.30 – Obiad

15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia

- Konferencja VI

17.00Eucharystia połączona z Nieszporami

18.00 – Kolacja

18.45 - Adoracja eucharystyczna

19.30 – spotkanie braterskie

 

Środa 20 XI 2019 r.

 7.40 – medytacja (indywidualnie)

 8.00Jutrznia

 8.15 – Śniadanie i kawa

 9.30Modlitwa w ciągu dnia

– Konferencja VII

11.00Eucharystia

12.30 – Obiad