`

Rekolekcje kap艂a艅skie Lectio divina dla ksi臋偶y:17 - 21 pa偶dziernika 2021 r.

Formatio permanens

Nowe Opole, 01.09.2022 r.

Czcigodni Ksi臋偶a

Rozpoczynamy nowy rok formacji w ramach formatio permanens ksi臋偶y Diecezji Siedleckiej. Jest ona „naturaln膮 i absolutnie niezb臋dn膮 kontynuacj膮 procesu kszta艂towania osobowo艣ci kap艂a艅skiej, rozpocz臋tego w seminarium, w ramach formacji przygotowuj膮cej do przyj臋cia 艣wi臋ce艅 (Jan Pawe艂 II, Pastores dabo vobis, n. 71). Kontynuacja formacji seminaryjnej jest ukierunkowana na pog艂臋bianie formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej, w kontek艣cie w艂asnych do艣wiadcze艅 pastoralnych. Te za艣, jak to potwierdza praktyka, domagaj膮 si臋 od ka偶dego ksi臋dza tak偶e pog艂臋bionej duchowo艣ci. Ta jest o偶ywiana przez celebracje liturgiczne sprawowane w dyscyplinie wiary, liturgiczn膮 i indywidualn膮 modlitw臋 oraz wspólnot臋 kap艂a艅sk膮. Stanowi szans臋 do pokonywania rozlicznych trudno艣ci 偶ycia codziennego, oraz kszta艂towania swej osobowo艣ci na wzór Chrystusa, jedynego i wiecznego Kap艂ana.

.

W tym roku s膮 przewidziane nast臋puj膮ce terminy spotka艅 formacyjnych:

14-15 pa藕dziernika 2022 r.;

18-19 listopada 2022 r.;

21-22 kwietnia 2023 r.;

28-29 kwietnia 2023 r.;

12- 13 maja 2023 r.

oraz dzie艅 skupienia w katedrze siedleckiej 25 lutego 2023 r.

Wykorzystajmy czas i mo偶liwo艣ci duchowego wzrastania, które daje nam Chrystus.

 

Ksi臋偶a zobowi膮zani do uczestnictwa w formatio permanens w roku 2022/2023 – roczniki 艣wi臋ce艅 2013-2021

 

  1. B膮k 艁ukasz
  2. Bie艅czyk Micha艂
  3. Bodziak Zenon
  4. Borychowski Pawe艂
  5. Bylinka Arkadiusz
  6. Celej Micha艂
  7. Dziwulski Mariusz
  8. Fr膮czek Kamil
  9. Gadamer Damian
  10. Gendek Adrian
  11. Gnyszka Marcin
  12. Gnyszka S艂awomir
  13. Gosk Micha艂
  14. Góraj Grzegorz
  15. Grzebisz Piotr
  16. Janowski Marcin
  17. J臋drych Robert
  18. Klimek Adam
  19. Kobry艅ski Micha艂
  20. Kondej Marek
  21. Konieczny Pawe艂
  22. Kope膰 Mateusz
  23. Koryci艅ski Damian
  24. Kowalik Mateusz
  25. Krasucki 艁ukasz
  26. Krzymowski Patryk
  27. Kubak Adrian
  28. Kwasowiec 艁ukasz
  29. Lisiecki Grzegorz
  30. Male艅czuk Marek
  31. Miszkurka Micha艂
  32. Nejranowski Mariusz
  33. Ochnik S艂awomir
  34. Osak Kacper
  35. Pajdosz Pawe艂
  36. Piegdo艅 Robert
  37. Pniewski Micha艂
  38. Potapczuk Adam
  39. Przezdziak Rafa艂
  40. Przygrodzki Jakub
  41. Rodzo艣 艁ukasz
  42. Sobczuk Krzysztof
  43. Sta艅czuk Kamil
  44. Sudewicz Mateusz
  45. Tomaszewski Pawe艂
  46. Weso艂owski Marcin
  47. W臋grzynek Krzysztof
  48. Woch Dariusz
  49. Wójcik Dariusz
  50. Zasuwik Piotr

 

Program spotkania:

pi膮tek

godz. 19.00 - celebracja nieszporów z homili膮, adoracja Naj艣wi臋tszego Sakramentu i spotkanie z Ksi臋dzem Biskupem;

sobota

godz. 7.30 – wspólna medytacja;

8.00 – 艣niadanie;

8.30 – celebracja jutrzni z homili膮;

9.30 – kawa;

10.00 – formacja intelektualna

13.00 – obiad.

Wielkopostny dzie艅 skupienia w katedrze ma w艂asny program. B臋dzie on podany w stosownym czasie.

Ks. Kazimierz Matwiejuk

Spotkania w ramach Formacji Sta艂ej Ksi臋偶y