`

Rekolekcje kapłańskie Lectio divina dla księży:17 - 21 pażdziernika 2021 r.

Aktualności

 

Informacja dla Księży z Siedlec,

pracujących poza duszpasterstwem parafialnym

(pracujących w kurii diecezjalnej, w sądzie biskupim, w KRP, w wyższym seminarium duchownym, i w innych instytucjach oraz zaangażowaniach diecezjalnych - prefekci, kapelani),

Nowe Opole, 

 

Księża z Siedlec spoza duszpasterstwa parafialnego

Stan na dzień 01.10.2023 r.

 

  1. Ks. Babik Jan – Kuria
  2. Ks. Baryga Krzysztof – Instytut Teologiczny
  3. Ks. Bider Marcin – urlop habilitacyjny
  4. Ks. Bieliński Tomasz – Kuria
  5. Ks. Bieńkowski Marek – KRP
  6. Ks. Błoński Bernard – Archiwum, Kuria
  7. Ks. Borysiuk Leszek – Zarząd Cmentarzy w Siedlcach
  8. Ks. Broński Paweł – KRP
  9. Ks. Celiński Łukasz – Kuria, WSD
  10. Ks. Chruściel Marcin – Biuro Pielgrzymkowe ARKA
  11. Ks. Czubak Mateusz – WSD, kapelan więzienia
  12. Ks. Danieluk Tadeusz - kapelan szpitala, Siedlce
  13. Ks. Gomółka Łukasz – Sąd Biskupi
  14. Ks. Iwańczuk Bogdan – prefekt, Siedlce
  15. Ks. Jaśkowski Jacek – duszpasterz akademicki, Siedlce
  16. Ks. Kałaska Łukasz – prefekt, Siedlce
  17. Ks. Kardas Piotr - WSD
  18. Ks. Karwowski Andrzej – Kuria
  19. Ks. Kindracki Paweł – Kuria
  20. Ks. Konieczny Dariusz – kapelan Biskupa Siedleckiego
  21. Ks. Kopeć Jarosław – WSD                                             
  22.  Ks. Kostecki Tomasz (jr) – dyrektor Bursy, Siedlce
  23. Ks. Lempkowski Bogumił – prefekt, Siedlce
  24. Ks. Majek Maciej – ojciec duchowny, WSD
  25. Ks. Mirończuk Robert – Kuria    
  26. Ks. Olek Marcin – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej, Siedlce
  27. Ks. Oskroba Piotr – kapelan DPS Siedlce
  28. Ks. Ostas Leszek – Sąd Biskupi
  29. Ks. Pawluk Łukasz – Bursa, Sąd Biskupi                     
  30. Ks. Pielak Piotr – kapelan hospicjum, Siedlce
  31. Ks. Pietruczuk Rafał – WSD
  32. Ks. Piotrowski Radosław – prefekt KLO, Siedlce i Kuria
  33. Ks. Piórkowski Krzysztof – WSD, Sąd Biskupi
  34. Ks. Radomyski Przemysław – prefekt WSD
  35. Ks. Radzikowski Piotr – Echo Katolickie, WSD
  36. Ks. Rękawek Jarosław – DKE Siedlce i Nowe Opole
  37. Ks. Rosa Jacek – pracownik naukowy
  38. Ks. Ruciński Jarosław – Kuria
  39. Ks. Sereda Jacek – Kuria
  40. Ks. Siedlanowski Paweł – Hospicjum, Siedlce
  41. Ks. Skwierczyński Marek – Archiwum Kurii
  42. Ks. Sobieszek Wojciech – prefekt, Siedlce
  43. Ks. Stolarski Grzegorz – UPH, WSD
  44. Ks. Suwała Grzegorz – prefekt, Koła Gospodyń Wiejskich, Siedlce
  45. Ks. Szczeblewski Łukasz – Kuria, kapelan Bpa Grzegorza Suchodolskiego
  46. Ks. Szulik Michał – chór, UPH, Siedlce
  47. Ks. Świątek Jacek – dyrektor KLO, Siedlce
  48. Ks. Świder Mariusz – rektor WSD
  49. Ks. Świderski Przemysław – prefekt, dyrektor Wydawnictwa Unitas
  50. Ks. Tymosiewicz Piotr – pracownik naukowy, Sąd Biskupi
  51. Ks. Wakuła Jan Tomasz – kapelan szpitala, Siedlce
  52. Ks. Wasyljew Piotr – prefekt, Siedlce
  53. Ks. Weresa Marek – KRP, Kuria - Siedlce
  54. Ks. Wojda Jacek – WSD
  55. Ks. Wojdat Jacek – Sąd Biskupi
  56. Ks. Wyrozębski Jakub – prefekt, Kuria
  57. Ks. Zaniewicz Mariusz – Kuria
  58. Ks. Zazuniak Paweł - Caritas
  59. Ks. Zowczak Jan – UKSW

 

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE

 Diecezjalne Centrum Formacji Kapłańskiej w Nowym Opolu

Planowane terminy rekolekcji dla księży w roku 2024

 

1. Rekolekcje dla dekanalnych ojców duchownych: 23 wrzesień, godz. 20.00 - 26 wrzesień, godz. 13.00.

2. Rekolekcje dla księży – 18 listopad, godz. 20.00 - 21 listopad, godz. 13.00.

 

Terminarz spotkań neoprezbiterów

w roku formacyjnym 2024 – 2025.

 

 

 

Plan spotkania

  16:00 – nieszpory z homilią

  17:00 – kawa, herbata

  17:15 – konferencja formacyjna

  18:00 – kolacja

 18:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu (czas na osobistą modlitwę i sakrament pokuty)

  19:30 – spotkanie z Ks. Biskupem Ordynariuszem Kazimierzem Gurdą

Rekolekcje dla księży na Jasnej Górze

(2023-11-17 22:27:55)

SEKRETARIAT

Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski

Gniezno, dnia 17 listopada 2023 r.

Przewielebni Księża, Drodzy Ojcowie!

Od wielu już lat pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP organizowana jest sesja rekolekcyjno-formacyjna przeznaczona dla kapłanów, a zwłaszcza Ojców Duchownych Diecezjalnych i Dekanalnych, rekolekcjonistów, spowiedników oraz wszystkich zainteresowanych kapłanów - duszpasterzy. Sesja odbywa się tradycyjnie w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze w ostatnim tygodniu stycznia, a jej program nawiązuje do aktualnej tematyki roku duszpasterskiego.

Pragnę poinformować, iż kolejna sesja (plan poniżej) odbędzie się w dniach: 29.01-1.02.2024 r.

Informując o tym, bardzo zachęcam do udziału w rekolekcjach.

Przekazuję serdeczne pozdrowienia w Panu

Ks. Wojciech Rzeszowski, Sekretarz Komisji

Komisja Duchowieństwa KEP

XXXII  Sesja rekolekcyjno-formacyjna dla kapłanów.

Jasna Góra,  29.01 – 1.02.2024 r.

Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

 

Poniedziałek  29 stycznia 2024 r.

16.30. Powitanie i otwarcie sesji – Ks. Abp Józef Górzyński, Komisja Duchowieństwa KEP

Komunikaty organizacyjne – Ks. Wojciech Rzeszowski - Sekretarz Komisji Duchowieństwa

17.00. Wykład inauguracyjny – Ks. Abp Adrian Galbas: Kościół czasu synodu

17.45. Kolacja

19.30. Nieszpory z konferencją rekolekcyjną. ks. Marek Gancarczyk

21.00. Apel Jasnogórski – ks. Marek Gancarczyk

 

Wtorek 30 stycznia 2024 r.

7.30. Liturgia Godzin – jutrznia z homilią;  

8.10. Śniadanie

9.15. Liturgia Godzin z konferencją rekolekcyjną

11.00. Eucharystia z homilią – Ks. Abp Józef Górzyński;     

 12.15. Obiad

15.00. Wykłady:

Ks. prof. dr hab. Janusz Bujak: Eklezjologia i sakrament święceń w nauczaniu Soboru Watykańskiego II i w okresie posoborowym.

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz: Kościół w którym dziś żyjemy.  

16.15. Przerwa

16.45. Krótkie wprowadzenie prelegentów (jw.) do wspólnej refleksji i dyskusja;  

 17.45. Kolacja

19.30. Liturgia Godzin /nieszpory/ z nauką rekolekcyjną

21.00. Apel Jasnogórski – Ks. Bp Paweł Socha

 

Środa  31 stycznia 2024 r.

7.30. Liturgia Godzin - jutrznia; z homilią  

8.10. Śniadanie

9.15. Liturgia Godzin z konferencją rekolekcyjną

11.00. Eucharystia z homilią – Ks. Bp Paweł Socha;    

12.15. Obiad

15.00.  Ks. dr Krzysztof Ora: Przesłanie nowego programu duszpasterskiego.

Ks. dr Waldemar Szlachetka: Doświadczenie wspólnoty Kościoła  w życiu parafii. Jak przejść od teologicznych założeń do praktycznej realizacji?   

16.15.   Przerwa

16.45. Wprowadzenie prelegentów (jw.) do wspólnej refleksji i dyskusja;   

17.45. Kolacja

19.00. Liturgia Pokutna. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas na celebrację sakramentu pojednania i pokuty

21.00. Apel Jasnogórski – Ks. Wojciech Rzeszowski

Czwartek  1 lutego 2024 r.

7.30. Liturgia Godzin - jutrznia z homilią;   

8.10. Śniadanie

09.30. Eucharystia z homilią – Ks. Abp Wacław Depo

 

Ps.

Eucharystia i Apel odbywają się na Jasnej Górze. Pozostałe spotkania w kaplicy - sali Domu pielgrzyma. Noclegi dla uczestników są już całościowo zarezerwowane w Domu pielgrzyma na Jasnej Górze i nie ma potrzeby dokonywać indywidualnej rezerwacji.  Sesja formacyjna spełnia wymogi rekolekcji kapłańskich. W razie pytań proszę o telefon: ks. Wojciech Rzeszowski, tel. 608 801 208.

 


Formatio permanens

Spotkania księży w ramach formatio permanens - 2024/ 2025 r.

Drodzy Księża, kontynuujemy naszą pracę formacyjną. Jest to szansa do duchowego wzrastania. Daje ją Chrystus. Korzystajmy z niej przez systematyczny i czynny udział w proponowanych spotkaniach. W tym celu, starajcie się z Waszymi Księżmi Proboszczami zabezpieczyć proponowane terminy.  

Uzasadnione nieobecności zgłaszać do ks. prof. Dariusza Lipca.

Ojciec duchowny nie prowadzi listy obecności . Liczy na sumienność i poczucie odpowiedzialności wszystkich uczestników formatio permanens.

Planowane spotkania w roku formacyjnym 2024/2025.

 

Formatio permanens (1)

27-28 września 2024 r.

 

Formatio permanens (2)

29-30 listopada 2024 r.

 

Formatio permanens (3)

28 luty – 1 marca 2025 r.

 

Formatio permanens (4)

08 lutego 2025 r. – wielkopostny dzień skupienia w katedrze

O. Azariasz OFM

Formatio permanens (5)

25-26 kwietnia 2025 r.

 

 

Program spotkania

   Piątek – 

 

godz. 19.00 - Nieszpory z homilią - Kaplica w Domu rekolekcyjnym.

godz. 19.50 – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (Spowiedź – wzajemna posługa).

godz. 20.30 –  Spotkanie z Księdzem Biskupem Kazimierzem Gurdą.

 

Sobota – 

 

godz.  7.30 – Medytacja – wspólna.

godz.  8.00 – Śniadanie.

godz.  9.00 – Jutrznia z homilią.

godz.  9.45 – Kawa.

godz. 10.00 – Formacja intelektualna.

Prelegent: 

Temat: 

 12.30 – Obiad.

Ks. Kazimierz Matwiejuk

 

Księża zobowiązani do uczestnictwa w formatio permanens w roku 2024/2025 – według lat święceń (2015-2024)

 

  1. Kamil Frączek
  2. Marcin Gnyszka
  3. Robert Jędrych
  4. Mariusz Nejranowski
  5. Paweł Pajdosz
  6. Mateusz Sudewicz
  7. Michał Gosk
  8. Mateusz Kowalik
  9. Łukasz Michaluk
  10. Kamil Stańczuk
  11. Dariusz Woch
  12. Dariusz Wójcik
  13. Łukasz Bąk
  14. Michał Bieńczyk
  15. Damian Koryciński
  16. Łukasz Krasucki
  17. Michał Pniewski
  18. Jakub Przygrodzki
  19. Marek Kondej
  20. Rafał Przezdziak
  21. Łukasz Rodzoś
  22. Marcin Wesołowski
  23. Zenon Bodziak
  24. Piotr Grzebisz
  25. Grzegorz Lisiecki
  26. Michał Miszkurka
  27. Paweł Borychowski
  28. Marcin Janowski
  29. Adam Klimek
  30. Mateusz Kopeć
  31. Marek Maleńczuk
  32. Sławomir Ochnik
  33. Adrian Gendek
  34. Grzegorz Góraj
  35. Paweł Konieczny
  36. Patryk Krzymowski
  37. Adrian Kubak
  38. Łukasz Kwasowiec
  39. Kacper Osak
  40. Robert Piegdoń
  41. Mateusz Pasek
  42. Bartosz Šväbik
  43. Jakub Wąsowski
  44. Łukasz Wirtek

 

Księża zobowiązani do uczestnictwa w formatio permanens w roku 2023/2024 – roczniki święceń 2014-2022 (alfabetycznie)

 

  1. Bąk Łukasz
  2. Bieńczyk Michał
  3. Bodziak Zenon
  4. Borychowski Paweł
  5. Frączek Kamil
  6. Gendek Adrian
  7. Gnyszka Marcin
  8. Gosk Michał
  9. Góraj Grzegorz
  10. Grzebisz Piotr
  11. Janowski Marcin
  12. Jędrych Robert
  13. Klimek Adam
  14. Kondej Marek
  15. Konieczny Paweł
  16. Kopeć Mateusz
  17. Koryciński Damian
  18. Kowalik Mateusz
  19. Krasucki Łukasz
  20. Krzymowski Patryk
  21. Kubak Adrian
  22. Kwasowiec Łukasz
  23. Lisiecki Grzegorz
  24. Maleńczuk Marek
  25. Michaluk Łukasz
  26. Miszkurka Michał
  27. Nejranowski Mariusz
  28. Ochnik Sławomir
  29. Osak Kacper
  30. Pajdosz Paweł
  31. Pasek Mateusz
  32. Piegdoń Robert
  33. Pniewski Michał
  34. Przezdziak Rafał
  35. Przygrodzki Jakub
  36. Rodzoś Łukasz
  37. Stańczuk Kamil
  38. Sudewicz Mateusz
  39. Šväbik Bartosz
  40. Wąsowski Jakub
  41. Wesołowski Marcin
  42. Wirtek Łukasz
  43. Woch Dariusz
  44. Wójcik Dariusz

 

 

 

 

Spotkania w ramach Formacji Stałej Księży

 

 

 

 

 


Neoprezbiterzy

Terminarz spotkań neoprezbiterów

w roku formacyjnym 2024 – 2025.

 

Plan spotkania

  16:00 – nieszpory z homilią

  17:00 – kawa, herbata

  17:15 – konferencja formacyjna

  18:00 – kolacja

 18:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu (czas na osobistą modlitwę i sakrament pokuty)

  19:30 – spotkanie z Ks. Biskupem Ordynariuszem Kazimierzem Gurdą

 

Czwartki kapłańskie

Czwartki kapłańskie

Nowe Opole, 8.12.2023 r.

 

Informacja dla Księży z Siedlec, pracujących poza duszpasterstwem parafialnym

Nowe Opole, 8.02.2024 r.

Zapraszam Czcigodnych Księży na dzień skupienia w katedrze w dniu 17 lutego 2024 r. Ostatnie spotkanie formacyjne w tym roku formacyjnym będzie 25 kwietnia. Zaplanujmy tak czas, byśmy mogli z tych spotkań skorzystać.

In Christo, - ks. Matwiejuk.

 

Księża spoza duszpasterstwa parafialnego, Siedlce – stan na dzień 23.09.2023 r.

  1. Ks. Babik Jan – Kuria
  2. Ks. Baryga Krzysztof – Instytut Teologiczny, WSD
  3. Ks. Bider Marcin – WSD
  4. Ks. Bieliński Tomasz – Kuria
  5. Ks. Bieńkowski Marek – dyr. KRP
  6. Ks. Błoński Bernard – Kuria
  7. Ks. Borysiuk Leszek – Zarząd Cmentarzy w Siedlcach
  8. Ks. Broński Paweł - KRP
  9. Ks. Celiński Łukasz – Kuria, WSD
  10. Ks. Chruściel Marcin – dyr. ARKA
  11. Ks. Czubak Mateusz – WSD, kapelan więzienia
  12. Ks. Danieluk Tadeusz - kapelan szpitala, Siedlce
  13. Ks. Dzięga Jan – kapelan szpitala, Siedlce
  14. Ks. Iwańczuk Bogdan – prefekt LO
  15. Ks. Jaśkowski Jacek – duszpasterz akademicki, Siedlce
  16. Ks. Kałaska Łukasz – prefekt LO
  17. Ks. Kardas Piotr - Seminarium
  18. Ks. Karwowski Andrzej – Kuria
  19. Ks. Kindracki Paweł – Kuria, WSD
  20. Ks. Konieczny Dariusz – kapelan Biskupa Siedleckiego
  21. Ks. Kopeć Jarosław – ekonom seminaryjny
  22. Ks. Kostecki Tomasz (jr) – bursa
  23. Ks. Lempkowski Bogumił – prefekt, Siedlce
  24. Ks. Majek Maciej – WSD
  25. Ks. Mirończuk Robert – Kuria
  26. Ks. Olek Marcin – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej, Siedlce
  27. Ks. Oskroba Piotr – kapelan DPS Siedlce
  28. Ks. Ostas Leszek – Sąd Biskupi
  29. Ks. Pawluk Łukasz – Bursa, Sąd Biskupi                     
  30. Ks. Pielak Piotr – kapelan, WSD
  31. Ks. Pietruczuk Rafał – prefekt alumnów WSD
  32. Ks. Piotrowski Radosław – prefekt KLO
  33. Ks. Piórkowski Krzysztof – WSD, Sąd Biskupi
  34. Ks. Radomyski Przemysław – prefekt WSD
  35. Ks. Radzikowski Piotr – WSD, duszpasterz środowisk twórczych
  36. Ks. Rękawek Jarosław – DKE Siedlce i Nowe Opole
  37. Ks. Rosa Jacek – pracownik naukowy
  38. Ks. Ruciński Jarosław – Kuria
  39. Ks. Sereda Jacek – Kuria
  40. Ks. Siedlanowski Paweł – Hospicjum, Siedlce
  41. Ks. Skwierczyński Marek – Archiwum Kurii
  42. Ks. Sobieszek Wojciech – Kuria, prefekt
  43. Ks. Stolarski Grzegorz – UPH, WSD
  44. Ks. Suwała Grzegorz - Radio
  45. Ks. Szczeblewski Łukasz – Kuria, kapelan bpa Grzegorza Suchodolskiego
  46. Ks. Szulik Michał – chór, UPH, Siedlce
  47. Ks. Świątek Jacek – dyrektor KLO, Siedlce
  48. Ks. Świder Mariusz – rektor WSD
  49. Ks. Świderski Przemysław – dyr. UNITAS
  50. Ks. Tymosiewicz Piotr – AWF, Sąd Biskupi
  51. Ks. Wakuła Tomasz – kapelan szpitala, Siedlce
  52. Ks. Weresa Marek, Radio
  53. Ks. Wojda Jacek – WSD
  54. Ks. Wojdat Jacek – Sąd Biskupi
  55. Ks. Zaniewicz Mariusz – Kuria
  56. Ks. Zazuniak Paweł – dyr. Caritas
  57. Ks. Zowczak Jan – WSD

ARCHIWUM